Atletico Madrid vs Valencia

Atletico Madrid

Osim što se Atletico vjerovatno već oprostio od odbrane titule prvaka, sada im je još i treće mjesto ugroženo, a to nije nebitno, jer se sa četvrte pozicije mora u kvalifikacije Lige prvaka. Imali su neke neplanirane kikseve u prvenstvu, kao što je poraz u gostima kod Celte, ali i remi kod Seville u prošlom kolu, mada se to ne može nazvati neuspjehom. Izgubili su i u Leverkusenu u prvom meču osmine finala Lige prvaka, pa kada se sve zbroji, to su tri od posljednje četiri utakmice u kojima nisu pobjedili, ali ni postigli gol. Zabrinjavajuća neefikasnost i to u situaciji kada su svi napadači zdravi i mogu normalno igrati.

U Leverkusenu su stvorili malo prilika, dok je u Sevilli trener Simeone neočekvano počeo samo sa Griezmannom kao isturenim igračem, a tek kasnije su ušli Mandžukić i Torres. Ogroman broj žutih kartona su dobili u Sevilli i to su morali platiti i nekim suspenzijama, tako da Griezmanna sigurno neće biti, pa će sada Torres i Mandžukić biti dvojac u napadu. I stoper Miranda je dobio peti žuti karton, tako da je prava sreća da se oporavio stoper Gimenez, pa on može uskočiti kao zamjena. Saul Niguez je takođe van stroja zbog povrede, ali su se oporavili Koke i Siqueira.

Vjerovatni početni sastav Atletico Madrida: Moya – Juanfran, Gimenez, Godin, Siqueira – Gabi, Tiago – Koke, Arda Turan – Mandžukić, F.Torres

Valencia

Valencia je maksimalno iskoristila nešto lakši raspored, te činjenicu da igraju samo prvenstvene mečeve, pa su serijom od četiri pobjede došli na samo bod zaostataka iza Atletica uoči njihovog međusobnog ogleda. To je ono što su i priželjekivali, jer je pritisak na domaćina veći, što bi Valenciji trebalo olakšati posao. Daleko je naravno od toga da će biti lako na Vicente Calderonu, jer se tu malo ekipa posljednjih sezona naigralo, ali Valencia ima snage da zaprijeti.

Na posljednjih sedam mečeva je Valencia upisala šest pobjeda i samo su na gostovanju kod Malage podbacili i minimalno izgubili. Ne pobjeđuju baš ubjedljivo u posljednje vrijeme, pa su tako kod Espanyola i Cordobe pobjedili sa po 2:1, a Getafe i Real Sociedad su na svom terenu savladali golovima u drugom poluvremenu. Oporavljeni veznjak Piatti je u odličnoj formi i uglavnom on postiže golove u posljednje vrijeme, što je dobro kada već nema Paco Alcacera, a Negredo nije u najboljoj formi. Za ovaj meč je upitan stoper Otamendi i vjerovatno neće zaigrati, pa treba očekivati Orbana od prve minute.

Vjerovatni početni sastav Valencie: Diego Alves – Barragan, Mustafi, Orban, Gaya – Javi Fuego, Perez – Rodrigo, Parejo, Piatti – Negredo

Atletico Madrid – Valencia TIP

U ovom derbiju treba očekivati veliku borbu, ali ipak prednost dajemo domaćinu, jer je Atletico na svom terenu puno bolji i napast će od prve minute. Valencia protiv slabijih rivala uspjeva nekako pobjediti, dok će im ovdje biti znatno teže i neće moći izdržati pritisak Atletica i domaćih navijača.